З початку року ПАТ «Сумигаз» ліквідувало 6 тисяч витоків газу

За п’ять місяців 2017 року фахівці ПАТ «Сумигаз» провели періодичне обстеження понад 1,5 тисячі км. газових мереж Сумщини та об’єктів, розташованих на них. Під час планових робіт вони виявили та ліквідували більше 6 тис. небезпечних ситуацій, пов’язаних із витоками газу.


Щоб забезпечити безперебійну доставку газу 380 тис. споживачів Сумської області, ПАТ «Сумигаз» здійснює постійну діагностику всього обладнання газорозподільної системи регіону. До цієї роботи щодня задіяна понад сотня фахівців компанії.За день вони обстежують приблизно 6 км. підземних та надземних газових мереж. Загалом, впродовж року таким чином проводиться технічний огляд понад 12 тис. км. газопроводів та обладнання на 3 тис. газорозподільних пунктах, які регулюють тиск для подачі газу до будинків.

Під час обстеження газорозподільної системи бригади ПАТ «Сумигаз» використовують сучасні прилади, які призначені для виявлення витоків природного газу і вимірювання його концентрації до 0,001%, а також пошуку місць пошкодження ізоляції. З їх допомогою вдається забезпечити високий ступінь захисту, адже в питаннях газорозподілу якість проведених робіт – це запорука безпеки споживачів.

«Найчастіше причиною витоків є застарілість газових мереж – понад 1,5 тисячі кілометрів газопроводів перебувають в експлуатації більше 25 років. Тому, для мінімізації витоків та безпечної доставки блакитного палива компанія реалізує План розвитку – інвестиційну програму до 2025 року», – розповів головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

План розвитку передбачає реалізацію довгострокової стратегії ПАТ «Сумигаз» щодо підвищення надійності та безпеки експлуатації системи газопостачання регіону, а також її підтримки в належному технічному стані. Так, у 2017 році інвестиційною програмою компанії передбачена реконструкції, заміна та капітальний ремонт газових мереж, заплановано відновлення та модернізація понад 200 споруд на розподільчих газопроводах. Зокрема, заміна морально та фізично застарілого технологічного обладнання на газорозподільних та шкафних пунктах, засувок на розподільчих газопроводах, капітальний ремонт станцій катодного захисту. Окрім того, для дотримання безперебійного та безаварійного газопостачання, програма передбачає придбання високочутливих приладів для обстеження та діагностики стану газових мереж та споруд на них.

Зауважимо, що рівень виконання Плану розвитку безпосередньо залежить від обсягів споживання газу у регіоні, а також рівня інфляційних процесів у державі. Адже основним джерелом доходу підприємства є тариф на розподіл блакитного палива, який затверджує НКРЕКП.