За два роки війни Сумщина втратила 99 своїх жителів…

У центральному парку Білопілля заклали капсулу та встановили пам’ятний знак на місці, де невдовзі буде створено пам’ятник та Алею пам’яті героїв України.


13 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України оголосила про початок проведення антитерористичної операції у східній частині України. Через два роки саме цього дня обласна, районна та місцева влада разом із громадськістю Білопільщини заклали капсулу з посланням майбутнім поколінням.

На урочистостях був присутній очільник області Микола Клочко, керівництво Білопільщини. «На цьому місці вже невдовзі буде пам’ятник героям АТО, також в центральному парку міста закладуть Алею пам’яті героїв України, – зазначив Микола Клочко. – Ми ніколи не повинні забувати імена героїв. І хоча ніщо не може компенсувати втрат наших земляків, допомагати родинам загиблих – це наш святий обов’язок. Адже ми сьогодні в неоціненному боргу перед цими людьми».

Українські хлопці стоять на передовій зі зброєю в руках за наше право вільно жити у вільній незалежній державі. За період, відколи триває війна на Сході країни, загинули 99 жителів Сумщини. 11 із них – з Білопільського району.

Архієпископ Сумський і Охтирський УПЦ КП ВЛАДИКА МЕФОДІЙ освятив місце закладення пам’ятника воїнам АТО. Вшанувати земляків прийшло майже все Білопілля. Словами не передати, що відчували в цей день мати загиблого воїна АТО Сергія Гордієнка Валентина Іванівна та інші матері й вдови полеглих бійців.

Складно було сьогодні говорити й учаснику АТО Сергію Пашкову. Молоденький хлопчина, він приїхав із Слов’янська із страшними спогадами з війни і…без ноги…

Від його імені та від усіх інших своїх земляків виступив керівник громадської організації «Воїни АТО Білопільщини» Сергій Куцомеля: «Наша організація була ініціатором створення цих пам’ятних об’єктів у Білопіллі. Громадськість і влада підтримали нашу ініціативу, тому що кожен із нас розуміє, наскільки важливу справу ми робимо. Досі на Сході тривають бої, і я молю Бога, щоб не було більше жертв, щоб хлопці верталися додому живими й не ушкодженими».

Зі сльозами на очах стояли протягом усього заходу й школярі. Для багатьох із них цей день став не просто живим уроком історії, а й трагедією сучасності.

«У нас у школі нещодавно відкрили дошку загиблому воїну АТО Сергію Гордієнку, – розповіла учениця Білопільської ЗОШ №2 Ліза Толок. – На уроки до школярів часто приходять солдати. Батьки моїх друзів ще десь там, на Сході. Ця Алея стане ще одною пам’яттю про загиблих. Тому ми хоч і хотіли б забути усі жахіття неоголошеної війни, та, на жаль, не зможемо».

Джерело: http://sm.gov.ua/