За матеріалами фіскальної служби порушників трудового законодавства оштрафовано на 36,6 млн. грн

Боротьба з «тіньовою» зайнятістю та виплатою заробітної плати без оподаткування сьогодні серед пріоритетних напрямів роботи Державної фіскальної служби України.


Адже, від надходжень до бюджетів за рахунок оподаткування доходів, які отримують громадяни, залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, оборони, безпеки, культури, забезпечення надання грошової допомоги багатосімейним і малозабезпеченим громадянам та інших виплат соціального напряму.

Територіальні органи ДФС України, у разі встановлення порушення вимог діючого законодавства  в частині використання незареєстрованої найманої праці та несплати  податків і зборів, направляють до   підрозділів  Держпраці  інформацію, для відповідного реагування та вжиття заходів.

Такі дії прописані в Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджений постановою КМУ від 26.04.2017 № 295.

Працівники ГУ ДФС у Сумській області на адресу Управління Держпраці у Сумській області передали матеріали перевірок 12 платників, які використовували незареєстровану найману працю.

За матеріалами перевірок ГУ ДФС у Сумській області Управління Держпраці у Сумській області, керуючись Порядком про  накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого Постановою КМУ від 17.07.2013 № 509 та абзацом 2 частини 2 статті 265  КЗпП України, винесено постанови про накладання  штрафів на загальну суму понад 36,6 млн. гривень.