За підтримки Олександра Лисенка у Сумах триває історична реконструкція бою визволення Сум

Захід відбувається у Басівському парку, сумчани мають можливість роздивитися техніку та зброю часів ВВВ, спостерігатиза реконструкцією бою за визволення Сум від нацистських загарбників, зробити фотографії, скоштувати смачну кашу та послухати концерт військових пісень.


Організатори нагадують, що вирішальний бій за місто почався 2 вересня1943 року о 4-й годині і вже о пів на восьму ранку Суми були повністю очищені від фашистів. У боях за визволення м. Суми відзначилися 340-а, 167-а, 232-а стрілецькі дивізії полковника К.Є.Зубарєва, генерал-майорів І.І.Мельникова та І.І.Улитіна.
Наказом Верховного Головнокомандуючого від 2 вересня 1943 року цим
дивізіям було присвоєно найменування «Сумських», а всьому особовому
складу оголошена подяка. Того вечора на честь визволення Сум було дано салют12-ма артилерійськими залпами із 124 гармат.
Населення радісно зустріло воїнів-визволителів. 2 вересня о 10-й годині ранку на центральній площі міста відбувся багатолюдний мітинг. Після мітингу багато сумчан добровільно вступили до лав Червоної Армії, щоб продовжити марш Перемоги.
Сьогодні ми згадуємо ті буремні події з щемом і великою вдячністю.

Захід відбувається за підтримки Сумського міського голови Олександра Лисенка. Організатори заходу закликають відвідувачів дотримуватися усіх карантинних норм та індивідуального захисту.