За стихійне лихо в Охтирці відповідає місцеве самоврядування та орендарі водних об”єктів, – Микола Клочко

Про це зазначив голова облдержадміністрації в ефірі телеканалу «ATV», розповідаючи про причини та вжиті заходи щодо подолання наслідків паводку на території Сумщини


«Ми поставили задачу знайти тих, хто допустив стихійне лихо в Охтирці. ДСНС, міліція, міська влада спрацювали нормально, до них зауважень немає.  Є зауваження до тих, хто мав контролювати ситуацію там на місці, а це – працівники водного господарства, – розповів очільник області. – Я говорив про це з головою Чернеччинської ОТГ, що на Охтирщині.  Чому з території цієї ОТГ пішла вода. Хто не вслідкував? Нехай разом з райдержадміністрацією, районною радою, керівництвом ОТГ розбираються, чому підприємець, який орендує став, не вживав заходів для того, щоб у нормальному стані зберігати гідроспоруду, що є на тому ставку».

Як сказав Микола Клочко, сьогодні на Сумщині багато гідроспоруд взагалі є безхозними – для утримання гідроспоруди у нормальному стані потрібні великі гроші, тому їх і не беруть на баланс. «Нехай органи місцевої влади, на території яких знаходяться ці гідроспоруди, покажуть офіційні листи, де вони звертаються до когось з пропозицією щодо співфінансування. Я дав доручення, щоб терміново відповідно до списку найбільш аварійних гідроспоруд і найбільш небезпечних відповідальні особи зверталися до облдержадміністрації, до облради, і щоб на сесії депутати вже розглянули умови співфінансування на утримання таких споруд», – звернув увагу очільник області. 

За словами Миколи Клочка, у першу чергу, необхідно відновити стічні колектори, спрогнозувати, які штучні споруди потрібно відремонтувати. І це робота, яку мають проводити постійно.

Разом з тим нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко нещодавно наголосив, що після квітня розпочнеться інвентаризація інфраструктури захисних споруд в регіонах. «Буде проведена не тільки інвентаризація, а й будуть накладені штрафи і адміністративна відповідальність на органи місцевого самоврядування за невчасну підготовку цих споруд до такого реагування на погодні явища», – наголосив міністр.

Дивіться детальніше про це та інші актуальні питання за посиланням: