За ВДВ! У Сумах відзначили своє свято десантники

Сьогодні, у день ВДВ, у Сумах відбулося одразу декілька заходів.


Зранку близько тисячі сумчан зібралися на мітинг-реквієм біля Меморіалу загиблим воїнам-інтернаціоналістам. Десантників та їх родичів привітали та вручили нагороди перші обличчя Сум та області. Після урочистостей учасники мітингу прийшли на Алею слави Центрального кладовища аби вшанували загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання та панахидою.

Благодійний Фонд "Сагасітас- Україна" та громадський рух Сергія Савченка спільно з ветеранськими організаціями афганців та учасників АТО після офіційної частини провели неформальну зустріч побратимів-десантників на базі Центру допризовної підготовки молоді у парку Кожедуба.

Як і завжди, свято пройшло невимушено та цікаво, – зі спогадами, солдатською кашею і, звісно, стрибками з парашутної вишки.

До заходів долучилися всі небайдужі. Керівництво 27 ракетно-артилерійської бригади надало польову кухню, на якій молодий кухар, що 1,5 роки служив в АТО, зварив смачну гречану кашу та ягідний компот. Бізнесмен Руслан Скляренко допоміг придбати необхідні продукти, не залишилася осторонь допомоги і ОДА.

Напередодні свята у Центрі допризовної молоді, яким опікується БФ "Сагасітас-Україна", було встановлено два флагштоки, де нині майорять прапори України та високомобільних десантних військ.

Під час невеличкої офіційної частини, десантникам – учасникам бойових дій, заступник голови ОДА Іван Боршош та заступник міського голови Сум Альона Дмітрєвская вручили пам'ятні знаки.

А далі – найжаданіша мить не тільки для дітей, а й для дорослих – стрибки з парашутної вишки, які організував співзасновник громадського руху Сергія Савченка Микола Кривунь. До речі, цього дня стрибнути з вишки виявилося понад 50 бажаючих.

Всі спілкувалися, ласували смачною гречаною кашею та компотом, згадували бойові будні, співали пісень і, звісно, пом'янули своїх побратимів, хто назавжди залишився на полі бою, захищаючи країну.

Сергій Савченко наголосив на важливості того, що афганці і ветерани нинішньої війни збираються разом, обговорюють проблеми, знаходять шляхи їх вирішення і серйозне значення придають патріотичному вихованню молоді.