Заборгованість перед медиками Сумщини сягнула 30 млн гривень, і це питання наразі є болючим для всієї України

Про це Співголова фракції Опозиційної платформи – За життя Юрій Бойко заявив на зустрічі з медиками Путивльської районної лікарні, яку він відвідав в рамках робочої поїздки до Сумської області у вівторок, 26 листопада.


«Проблема із виплатами зарплат медикам є не лише в Путивльській районній лікарні чи на Сумщині. Це питання наразі болюче для всієї України. Нині заборгованість перед медиками по країні складає 1 млрд 760 млн грн. У Путивлі вона становить понад 5 млн грн. А загалом по Сумщині на зарплату медперсоналу не вистачає близько 30 млн грн», – сказав він.

Окрім цього, додав опозиційний політик, стаття видатків на охорону здоров’я фінансується не в повному обсязі: є велика фінансова незабезпеченість державних програм, таких як гемодіаліз, надання інсуліну хворим на цукровий діабет, на онкологічні хвороби та ін.

«Людей обдурили минулого року, коли обіцяли медичному персоналу підвищити зарплату, але і в держбюджеті-2020 також не заклали достатньо грошей. Наші керівники держави зробили так, що велику кількість видатків центрального бюджету переклали на місцеві, в яких на це просто не вистачає коштів», – зазначив народний депутат.

Юрій Бойко відповів на запитання медиків, що стосувалися і госпітальних округів, і незабезпеченості медичним обладнанням, яке для Путивльської ЦРЛ купували ще у 1978 році.

Він також наголосив, що те, що відбувається з медициною, не можна назвати реформою. «Коли 90% бюджету медичної галузі залишається в Києві і розподіляється чиновниками, це суто корупційна складова, яка була закладена попереднім міністром для того, аби відправити ці гроші не за призначенням. Нині лікар, який рятує життя, заробляє 4-5 тис. грн – це вдвічі менше, ніж середня зарплата в промисловості. А враховуючи ще й кількамісячну заборгованість із зарплати, то взагалі можна констатувати, що сьогодні медична галузь тримається на лікарях-ентузіастах, до самозабуття відданих своїй професії. Але і в них уже увірвався терпець, і фахівці змушені просто їхати з рідної країни в пошуках кращих умов для роботи та гідного життя», – сказав опозиційний політик.

Юрій Бойко також подякував депутатам облради від Опозиційної платформи – За життя, які докладають багато зусиль, аби вирішити питання і знайти кошти для погашення заборгованості сумським медикам.

Як зазначив керівник депутатської групи опозиціонерів у облраді Олександр Стрельченко, щоб прискорити вирішення цього важливого для людей питання вони звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, аби області виділили кошти на виплату зарплат.

«На щастя, нас у Києві почули і певну суму надали. Чи вистачить її, будемо рахувати, і знаходити шляхи для повного погашення заборгованості. Щоб до нового року медики отримали всі зароблені ними кошти», – сказав Олександр Стрельченко.