Загиблому на Донбасі майору Олександру Ткаченку присвоєно звання Почесного громадянина міста Сіверськ

Сумчанину, майору міліції Олександру Ткаченку, який загинув на Донеччині у 2014 році, присвоєно звання Почесного громадянина міста Сіверська.

12 вересня 2019 року за ініціативи ветеранів МВС України сесія Сіверської міської ради присвоїла звання Почесного громадянина міста Сіверська сумчанину, майору міліції Олександру Григоровичу Ткаченку, який поклав своє життя, повертаючи мир на Донбасі.
Олександр Ткаченко загинув 11 липня 2014 року, коли колона з правоохоронцями вирушила зачищати територію нещодавно звільненого Сіверська від залишеної терористами вибухівки та інших небезпек. Автомобіль, у якому перебував майор разом зі своїми товаришами, підірвався на протитанковій міні.
На рахунку Олександра Ткаченка десятки знешкоджених вибухових пристроїв і сотні врятованих людських життів. Навіть своєю смертю, кажуть побратими, він урятував життя щонайменше 30 своїх колег, які їхали слідом.
Указом Президента України від 26 липня 2014 року «За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» Олександр Ткаченко нагороджений Орденом «За мужність» І ступеня (посмертно). В лютому 2015 року йому посмертно було присвоєно звання Почесного громадянина рідного міста Суми.
Тепер він також Почесний громадянин міста Сіверська. Сіверська громада щиро дякує Патріоту, який поклав найцінніше, – власне життя, – за Україну, за мир на Сіверській землі.