Завдання дня: повернути людей на їх робочі місця, підвищити заробітну плату

Так вважає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. Станом на 23 червня, за його словами, до центрів зайнятості Сумщині подано понад 12 тисяч пакетів документів від роботодавців для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Серед них – майже 10,5 тисячі пакетів документів від ФОПів без найманої праці.


Сумська обласна служба зайнятості порівняно з іншими областями України на сьогодні охопила найбільшу кількість працюючих для здійснення таких виплат.

Для оформлення компенсації з часткового безробіття активно звертаються підприємці Сум, Конотопа, Ромен, Шостки, Охтирки, Лебедина, Глухова, Тростянця, Кролевця, Краснопілля.

Виступаючи сьогодні на засіданні колегії облдержадміністрації, В.Підлісний оприлюднив обнадійливу інформацію: простежується стала тенденція повернення людей, які у період карантину змушені були стати на облік до центрів зайнятості та отримати статус безробітних, на свої попередні робочі місця. Скажімо, службі зайнятості області протягом дії карантину вдалося працевлаштувати 4 200 чоловік. Лише за червень до роботи повернулося майже 1 500 вчорашніх безробітних.

Посадовець звернувся до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівників підприємств, бізнесових структур сприяти якомога швидшому працевлаштуванню земляків, створювати належні умови праці для них, дбати про гідну заробітну плату. Темпи відновлення робочих місць, а відтак і працевлаштування потребують значного пожвавлення,
період стагнації економіки найближчим часом потрібно скоротити. Інакше є реальна небезпека втратити високопрофесіональних спеціалістів у різних галузях економіки.

Нагадаємо, 27 квітня цього року Урядом ухвалено рішення щодо надання 4,7 млрд. грн. для здійснення виплат допомоги по частковому безробіттю на період карантину.