Завдяки сумлінним сумським працедавцям бюджет отримав понад 1 мільярд гривень єдиного внеску

Сумські працедавці протягом дев’яти місяців 2017 року спрямували на соціальні потреби держави 1 мільярд 170 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. А це означає, що держбюджет отримав на 357 мільйонів гривень більше минулорічної суми надходжень (на 43,9%).


«Така відповідальна позиція переважної частини страхувальників і підприємництва заслуговує на повагу, оскільки гарантує їхнім найманим працівникам належний соціальний захист», – вважають фахівці Державної податкової інспекції у м. Сумах. 

Водночас в інспекції наголошують, що уникаючи сплати єдиного внеску, працедавці не тільки порушують закон, а й позбавляють своїх працівників соціальних гарантій, а у майбутньому й пенсійного забезпечення.

І нагадують: щоб не попасти у рабовласницьку пастку та уникнути неприємностей, найманий працівник має власно дбати про себе при влаштуванні на роботу. Обов’язкова умова – трудові відносини мають бути виключно офіційними. Іншими словами, у перший  робочий день з працівником має бути укладений трудовий договір, виданий відповідний наказ або розпорядження, зроблено запис у трудовій книжці і про це заявою повідомлено територіальний орган ДФС за місцем реєстрації. Ці умови є обов’язковими для виконання працедавцем для того, щоб потім контролюючі органи не мали обґрунтованих питань при виявлених порушеннях     та підстав для застосування штрафних санкцій.

Тож, шановні громадяни, будьте уважними при працевлаштуванні і не погоджуйтесь на роботу без офіційного оформлення.