Земельний податок поповнив місцеві бюджети Сумщини майже на 542 млн. гривень

На даний час у Сумській області власниками та орендарями земельних ділянок є понад 4 тисячі юридичних осіб та 24 тисячі фізичних осіб платників податків. Ними з початку 2017 року до місцевих бюджетів області сплачено на 71,2 млн. грн більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена цьогоріч сума податку досягла майже 542 млн. гривень.


Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 475,5 млн. грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. Поряд з  цим, фізичні особи перерахували за землі – 66,2 млн. гривень.

Земельний податок та орендна плата за користування землею є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць регіону та становить 15% від загальних надходжень.

Найбільші суми сплачені до місцевих бюджетів м. Суми – 136,4 млн. грн, Середино-Будського району – 39,3 млн. грн, Кролевецького району – 29 млн. грн та Сумського району – 27,7 млн. гривень.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.