Жінки Буринської ОТГ отримуватимуть при народженні дитини додатково 20 тис грн з міського бюджету

Мешканкам Буринської міської ОТГ повезло більше, ніж іншим жінкам Сумщини, та й загалом України. З початку 2018 року тут вирішено надавати кожній породіллі при народженні дитини додатково по 20 тисяч грн.


Таку ідею висунув міський голова Буринської ОТГ Віктор Ладуха, яку він озвучував ще перед виборами і яку нині впровадив у життя. Виплата проводитиметься при народженні дитини жінкам – громадянам України, що зареєстровані та постійно проживають на території громади.

На фінансування цієї ініціативи планується скерувати 4 млн грн. За необхідності з міського бюджету виділятимуть додаткові кошти.

Віктор Ладуха говорить, що населення Буринщини складає менш ніж 25 тисяч людей, а за рік тут народжується близько 200 немовлят. «Таким кроком ми хочемо не лише подбати про матерів та їх дітей, а й стимулювати жінок більше народжувати, залишатися на рідній землі. Плануємо, що й надалі впроваджуватимемо соціальні питання, що захищатимуть мешканців Буринської ОТГ», – каже міський голова.

Але у Положенні є й певні коригування. Так, «якщо є обґрунтовані підстави вважати, що особа, яка претендує на виплату, може розпорядитися коштами не на користь народженої дитини, у виплаті може бути відмовлено». Також, «якщо при встановленні фактів витрачання отриманих коштів на антисоціальні потреби чи інше нерозумне витрачання коштів, Буринська міська рада має право звернутися із позовом про повернення виплачених коштів».

Але, кажуть у міській раді, таких випадків намагатимуться не допустити.