Жителі Конотопа стурбовані діями блокувальників і збираються на мітинг

У Конотопі – провокація із блокуванням залізниці. Містяни збираються на мітинг


Зранку 5 березня близько 100 осіб в камуфляжній формі і в цивільному, на чолі із нардепами Єгором Соболєвим та Семеном Семенченком здійснили спробу заблокувати залізничний рух на цьому крупному транспортному вузлі.

Дана акція мала стати продовженням блокування залізничних магістралей, яке нині триває на Донбасі. Водночас, перекриття колій в Конотопі спричинило б справжній соціальний вибух і тяжкі економічні наслідки: місто є одним із найбільших залізничних вузлів України, який щоденно пропускає сортні пасажирських та товарних составів.  

За першої ж спроби перекриття колій, на місце прибула поліція, і наразі правоохоронці не дали блокувальникам перерізати магістраль. Соболєв разом Семеном Семенченком та прибулі з ними особи розбили біля колії намет. Поліцейські виставили кордон, що відділяє «блокувальників» від залізничного полотна. 

Як стало відомо від місцевих активістів, мешканці Конотопа стривожені появою «блокувальників», і, розуміючі можливі наслідки «блокади», збираються на мітинг, аби засудити такі провокації та припинити спроби перекрити залізничні колії.

На місті подій перебуває перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, що протягом найгостріших місяців початку російської агресії очолював УМВС Сумщини.

«Ми добре розуміємо, що подібні акції працюють не в інтересах України, а проти неї, – говорить Річкаль. – На мою думку, це провокація, за якою стоять відомі всім сили. Хочу звернути увагу і мера міста Конотопа Артема Семеніхіна – подібні акції, це вже не піар, не рейтинги, це створення реальної загрози для міста. І ще одне, дуже важливо, щоб громадськість могла висловити свою позицію, і це треба тільки підтримувати. Але протягом 2014-2015 років ми добре навчилися відрізняти патріотизм від деструктиву. Тоді, саме завдяки єдності громадських формувань, влади, правоохоронців, в області вдалося не допустити масових заворушень, терактів і дестабілізації на догоду агресору. Сьогоднішні події, ці спроби заблокувати залізницю і створити реальну напругу в Конотопі не мають нічого спільного із відповідальною, проукраїнською політикою. Тому, я думаю, що зараз не лише правоохоронці, але і громада Конотопа ясно дали зрозуміти цим «активістам», що їхні акції тут, м’яко кажучи, недоречні».