Жителі Сумщини вирощують коноплю

В ході проведення операції «Мак-2016» працівники поліції продовжують виявляти аграріїв, у яких на присадибних ділянках правоохоронці виявляють насадження конопель. Цього разу за незаконні посіви нарковмісних рослин кримінальні провадження відкрили на жителів Конотопа, Липової Долини та Лебедина.


Так, в поле зору інспекторів Конотопського відділу поліції потрапив 59-річний мешканець району, який щоб не шукати дикоростучу коноплю на околицях села, вирішив посадити та вирощувати її на власному городі. На його подвір’ї правоохоронці виявили посів конопель у кількості 17 стебел. Чоловік пояснив правоохоронцям, що час від часу полюбляє курити «травку», а тому вирішив сам її посадити та виростити.

Вилучені рослини поліцейські направили на експертизу. Під час перевірки також було встановлено, що підозрюваний вже мав судимості, пов’язані з наркотиками, а тому добре усвідомлював що на нього очікує. Якщо підтвердиться, що вони є нарковмісними у відношенні чоловіка відкриють чергове кримінальне провадження за посів та вирощування конопель за ч.1 ст.310 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді сплати чималого штрафу або обмеження волі строком до трьох років.

Таке ж покарання загрожує і 26-річному жителю Лебедина, на присадибній ділянці якого працівники поліції нарахували 156 рослин конопель. І хоча спочатку свою провину він не визнав, потім зізнався, що дійсно то він посадив, а потім доглядав за коноплею. От тільки замість врожаю, може отримати кримінальну відповідальність.

Незаконний посів конопель знайшли і працівники Липоводолинського відділення поліції під час обходу присадибних ділянок, де на території покинутої молочнотоварної ферми виявили та знищили 35 рослин коноплі.

Правоохоронці продовжують звертатись до жителів області з проханням допомагати знаходити тих, хто має відношення до посівів нарковміснихплантацій та нагадують, що в разі їх виявлення працівниками поліції покарання не уникнути, повідомляє сектор комунікації ГУНП в Сумській області.