Жителів Сумщини закликають не вирубувати молоді хвойні рослини й не нівечити дорослі дерева

З початком періоду новорічних та різдвяних свят в області зафіксовані перші випадки незаконного вирубу хвойних дерев.


Аби не допустити повторення подібних випадків, поліцією Сумщини розроблений цілий комплекс попереджувальних заходів. Зокрема, налагоджена взаємодія з представниками обласного управління лісового та мисливського господарства. З числа єгерів, мисливствознавців та працівників поліції створені спільні мобільні групи, які проводять перевірку лісових масивів та автомобільного транспорту. Щодобово на ці заходи залучається близько 40 працівників поліції. Наразі спільно з представниками лісового господарства проведено вже два рейди, в результаті яких вилучено 251 хвойне дерево. За попередніми підрахунками, незаконною вирубкою спричинено збиток державі на суму близько 13 тис. грн., відтак, вирішується питання про притягнення винних осіб до відповідальності згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Працівники поліції закликають громадян не вирубувати молоді хвойні рослини й не нівечити дорослі дерева, обламуючи верхівки, нижні гілки чи верхні віти. А також наголошують, що купувати новорічні красуні слід тільки ті, які мають маркування відповідним штрих-кодом, та реалізовуються виключно у визначених для їх продажу місцях.

Нагадаємо, у законний спосіб придбати новорічну красуню в Сумах можна у спеціально визначених місцях: вул. 1-ша Набережна р. Стрілка з вул. 9 Травня, по вул. 1-ша Набережна р. Стрілка, вул. Горького, вул. Привокзальній, пр-ті Шевченка, вул. Романа Атаманюка, пр-ті Курський, вул. Харківській, перехресті вул. Сумсько-Київських Дивізій з вул. К. Зеленко, по пр-ті М. Лушпи, вул. Інтернаціоналістів, на перехресті вул. Інтернаціоналістів та пр-ту М. Лушпи, вул. Героїв Крут, вул. Прокоф’єва, вул. Степана Бандери, вул. Г. Кондратьєва, вул. Охтирській, на перехресті проїзду Гайовий з вул. Роменською та вул. Іллінській.

Торгівля розпочалася з 10 грудня і триватиме до 31 грудня.