10 тисяч доларів віддала шахраям жінка, “відмазуючи” сина від тюрми

За минулу добу двоє жителів Сумщини стали жертвами шахраїв. Всього ж з початку року на території області поліція зареєструвала 192 шахрайства, з яких 113 розкрила.


Вчора до поліції звернулася 74-річна жителька міста Ромни та повідомила, що стала жертвою шахрая. Як з’ясували правоохоронці, ще 25 квітня, їй на стаціонарний телефон зателефонував невідомий, та представившись сином, повідомив, що він нібито якомусь чоловікові спричинив тілесні ушкодження. Тепер, щоб самому не потрапити за грати, треба оплатити потерпілому лікування. Тож «син» попросив «матір», щоб вона взяла вдома всі наявні гроші та передала йому через знайомого. Жінка виконала прохання невідомого, взяла вдома 10 000 доларів США, та передала їх шахраєві біля воріт власного будинку. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

До Шосткинського районного відділу поліції за допомогою звернулася 34-річна місцева жителька. Громадянка повідомила, що на одному з сайтів у мережі Інтернет, вона знайшла оголошення про продаж трактора. Маючи бажання придбати сільськогосподарську техніку, жінка перерахувала гроші у сумі 33 000 гривень на вказаний банківський рахунок, але через деякий час, «продавець», з яким вона обговорювала угоду по телефону, після отримання грошей, виявився «поза зоною». Тож громадянка залишилася і без грошей, і без покупки та змушена була звернутися до правоохоронців.

Поліція вкотре застерігає громадян від вчинення ними необдуманих кроків при здійснені будь-яких покупок через Інтернет. Перш ніж надсилати невідомо кому гроші, спробуйте спочатку якось переконатися у порядності продавця. І знайте, шахраї використовують всі можливості, аби ввести в оману свою майбутню жертву, пропонуючи часто дорого вартісний товар за досить низькою ціною.