19 червня в Сумах відбудуться змагання з бігу «Суми Нова пошта

У суботу, 19 червня, в Сумах відбудуться змагання з бігу «Суми Нова пошта. Напівмарафон».


Про особливості цьогорічного заходу та підготовку до нього під час брифінгу розповіли заступник міського голови Віра МОТРЕЧКО та віцепрезидент Федерації легкої атлетики Сумської області Віталій КОРЖ.

Віра Мотречко зазначила, що підготовка до забігу, а він для Сум шостий за рахунком, розпочалася за кілька місяців. До неї залучили практично всі структурні підрозділи міської ради. Допомогу в організації та проведені змагань надає Федерація легкої атлетики Сумської області.
Спортивні заходи такого типу покликані популяризувати та розвивати фізичну культуру та спорт у місті, залучати населення до здорового способу життя, сприяти організації змістовного дозвілля.

Заступник міського голови повідомила, що, як і в попередні роки, учасники стартуватимуть від майдану Незалежності. Бігтимуть тим самим маршрутом. Вулиці, що будуть задіяні у проведенні забігу, закриють для транспорту, тож автомобілістів просять врахувати це, плануючи свої поїздки. Ближче до дня змагань буде оприлюднено схему перекриття та варіанти об’їзду.

Щодо власне цьогорічного напімарафону, то він має дистанції 21 км, 10 км, 5 км, 1 км і 500 м та 100 м для дітей. У зв’язку з карантинними обмеженнями, кількість учасників на двох останніх лімітована. Діятимуть під час змагань й інші карантинні заходи, як-то наявність антисептиків, носіння масок до старту тощо.

Реєстрація охочих взяти участь у змаганнях триватиме до 16 червня, на дитячі забіги, а також дистанцію 1 км безоплатна. Ця пільга поширюється і на пенсіонерів та учасників АТО/ООС.

У переддень змагань, 18 червня, об 11:00 на майдані Незалежності розпочне роботу пункт видачі стартових пакетів. Також цього дня учасники напівмарафону поговорять із його організатором Максимом КРИВЕНКОМ і кандидатом у майстри спорту з легкої атлетики Андрієм ПАВЕЛКОМ про підготовку до марафону та проведуть передстартову пробіжку-розминку.

Безпосередньо в день заходу, 19 червня, о 6:30 на майдані Незалежності відкриється марафонське містечко. За півгодини відбудеться відкриття «Суми Нова пошта. Напівмарафон», а ще за годину буде дано старт змаганням. Завершити їх планують о13:30.

Очікується понад тисяча учасників.

У зв’язку з проведенням напівмарафону в школі № 18 протягом дня працюватиме музей Олімпійської слави Сумщини, відвідати який зможуть усі охочі.

Принагідно Віталій Корж повідомив, що 16 червня на оновленому стадіоні «Авангард» проходитимуть змагання на Кубок Сумської області з легкої атлетики серед юнаків та дорослих. Легкоатлети розпочнуть боротьбу за перемогу о 9:00. Детальна програма змагань згодом буде розміщена на сайті Федерації легкої атлетики Сумської області.