Сумські опозиціонери відзначили день визволення міста від нацистів

2 вересня в Сумах команда ОП-ЗЖ зібралася біля монументу «Вічна Слава», щоб вшанувати пам’ять полеглих визволителів. Саме цього дня 78 років тому обласний центр був звільнений від нацистів.


«2 вересня – одна з найважливіших дат для Сум. Війна принесла біль і сльози кожній родині. За два роки окупації було знищено понад 5 тис. жителів міста, багатьох забрали у полон та на примусові роботи в Німеччину. У Сумах діяли два концтабори – «Гулаг» і «Шталаг», а на головній площі стояла шибениця, де страчували військовополонених. Ці два роки були пекельними для нашого міста! І їх не можна викреслити з історії», – наголосив голова Сумської регіональної організації ОП-ЗЖ Олександр Стрельченко.

Як заявила співголова Національної платформи «Жінки за мир», заступниця міського голови Тамара Іщенко, ОП-ЗЖ не дозволить переписувати історію України.

«Ми шануємо, ми пам’ятаємо, і будемо передавати нашим дітям справжні сторінки історії. Тому сьогодні – це наше свято. Свято всіх сумчан!» – сказала Тамара Іщенко.

Голова фракції ОП-ЗЖ в Сумській міськраді Ігор Перепека переконаний, що день визволення міста від нацистів – це друге його народження.

«Дуже прикро, що для нинішньої влади це пересічний захід. Прикро, що у місті є вулиці, названі іменами офіцерів СС. Прикро, що намагаються стерти з людської пам’яті справжні факти про Велику Вітчизняну війну», – наголосив опозиціонер.

Голова міської організації ОП-ЗЖ, депутат міськради Віталій Жиленко побажав усім жителям і гостям міста любити місто і піклуватися про нього, примножувати його блага, побут і красу.

Команда ОП-ЗЖ поклала квіти до Меморіалу «Вічна Слава» і вшанувала хвилиною мовчання всіх, хто приніс мир на нашу землю.

«Ми шануємо визволителів і пам’ятаємо їхній подвиг. Зі святом, рідні Суми! Дякуємо ветеранам за життя!» – підсумував заступник Сумського міського голови, депутат облради Микола Войтенко.