58 Сумська окрема мотопіхотна бригада святкує 4-ту річницю з дня створення

58 ОМПБр має славну бойову історію. Особовий склад бригади зразково та героїчно виконував бойове завдання та боронив Укрїну на Донецькому напрямку, зокрема, в Авдіївці та Ясинуватському районі, прикриваючи 30 кілометрів фронту в районі Авдіївської промзони, Верхньоторецького та Горлівському напрямках.


Завдяки повсякденній самовідданій праці, наполегливості, високій майстерності та професіоналізму особового складу вона стала однією з кращих серед формувань Збройних Сил України.

58-ма бригада ОК “Північ” почала своє формування 17 лютого 2015 року згідно спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу від 8 грудня 2014 року.

З лютого 2016 року 58 ОМПБр виконувала завдання на Донецькому напрямку, зокрема, в Авдіївці та Ясинуватському районі, прикриваючи 30 кілометрів фронту в районі Авдіївської промзони та Верхньоторецького. У жовтні 2016 підрозділи бригади прибули в Конотоп до місця постійної дислокації.

В липні 2017 року 58-ма бригада замінила 93 бригаду на позиціях в районі Бахмутської траси.

4 квітня 2018 року бригада, після дев’ятимісячного перебування в зоні проведення АТО, повернулася у Конотоп.

З 28 вересня по 7 жовтня 2018 року на базі бригади було проведено широкомасштабне навчання 117-ї Сумської бригади територіальної оборони з практичним призовом військовозобов’язаних.

Навесні 2018 року було практично завершено будівництво казарм та здано в експлуатацію їдальню для 16 окремого мотопіхотного батальйону у Глухові. У липні 2018 року тривали будівельні роботи у Конотопі: 4 гуртожитки, будинок для офіцерів на 50 квартир, їдальня, штаб бригади.

Першим командиром бригади, від початку створення до серпня 2016 року, був полковник Сергій Заболотний. Наразі її очолює підполковник Михайло Драпатий – Лицар орденів Богдана Хмельницького та “Народний Герой України”.