649 млн грн. заборгували споживачі природного газу Сумщини по завершенню опалювального періоду

У травні борг побутових клієнтів ТОВ «Сумигаз Збут» перевищив 649 млн грн., у зв’язку з чим ряду домоволодінь було припинено постачання газу. Окрім того, у зв’язку зі зміною законодавства боржники ризикують отримати пеню та позбутися субсидій.


На Сумщині борги понад 5 тис. грн. мають 7559 домоволодінь, більше 10 тис. грн. – 1610 клієнтів. Рекордний борг за газ – 154 тис. грн. У переважній більшості випадків причинами боргів у опалювальний період стало стрімке зменшення числа отримувачів державної допомоги-субсидій, а також зниження соціальних нормативів.

Законодавство передбачає, що якщо споживач систематично не сплачує і накопичує борги, компанія-надавач послуг повинна припинити поставки газу та ініціювати відключення газопостачання. Окрім того, у зв’язку зі зміною норм законодавства з 1 травня за прострочення виплат за рахунками, боржники зобов’язані будуть сплачувати пеню 0,01%  за кожен день прострочення.

Фахівці «Сумигаз Збут» вкотре звертаються до споживачів з проханням негайно ліквідувати борги та не допускати їх накопичення. Щоб не стати заручником боргів та отримувати субсидію, кожен споживач може постійно перевіряти та контролювати стан рахунку. Для цього необхідно зареєструватись у Особистому кабінеті на сайті 104.ua.