Африканська чума вже на Сумщині

У селі Могриця Сумського району виявлено африканську чуму.


За словами начальника управління безпечності харчування продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктора Науменка, діангноз був підтверджений Київським науково-дослідним інститутом.

Вчора, зазначив посадовець, відбулося засідання протиепізоотичної комісії при голові Сумської РДА, на якій були прийняті рішення по локалізації захворювання. Визначені зони епізоотичного контролю, захисту та нагляду. До першої увійшла Могриця, до другої – два лісництва, бо там є дикі тварини. І до третьої – увесь район.

Оскільки до зони ризику потрапляє й частина Краснопільського району, сьогодні в ОДА також відбудеться засідання комісії з цього приводу.

Біля села встановлені карантинні пости, щоб ні живих свиней, ні м’ясо не вивезли за межі села, аби епідемія не поширилася на інші райони області.

Вже найближчим часом у мешканців Могриці, де зафіксували африканську чуму, мають вилучити свиней та умертвити їх. У сільській раді зазначили, що  сьогодні у село приїжджає комісія, у складі якої будуть фахівці з усіх відповідних служб. 

Втім, серед населення вже відчувається паніка. Люди схвильовані, адже тепер можуть спалити багато худоби.