Активісти в Сумах пікетують ОДА і вимагають позачергового скликання сесії

Під стіни Сумської ОДА прийшли прихильники торговельної блокади Донбасу, які обурені затриманням під час розгону учасників блокади та вимагають відправити у відставку начальника ГУ Нацполіції у Донецькій області, заступника керівника Нацполіції України В’ячеслава Аброськіна.


З активістами, які вимагають дострокового скликання сесії обласної ради, зустрілися голова ОДА Микола Клочко та голова обласної ради Володимир Токар.

Керівники Сумщини пообіцяли зібрати депутатів. Хоча, говорять, це дуже складно, оскільки багато з них живе за межами обласного центру і можуть знаходитися у відпустках, на лікарняному тощо. Втім це питання наразі вирішується, аби мирно врегулювати конфлікт.

Окрім скликання сесії активісти вимагають написати петицію, адресовану державній владі. Присутні хочуть відставки В'ячеслава Аброськіна, а також компенсацію грошей на лікування постраждалих в результаті розгону учасників торгової блокади.

Нагадаємо, сьогодні вночі правоохоронці здійснили ліквідацію редуту активістів блокади Донбасу на залізничній станції "Кривий Торець" в смт Щербинівка (Донецька область). За офіційною інформацією Антитерористичного центру Служби безпеки України  у зоні проведення АТО затримано 43 осіб, які відмовилися скласти зброю на прохання працівників поліції.

Частина активістів були затримані і опитані, а деяких вже відпустили додому.