Аварійна служба Сумигазу усунула 4,5 тисячі витоків газу

У другому кварталі поточного року аварійно-диспетчерська служба (АДС) ПАТ «Сумигаз» виконала понад 4,5 тисячі заявок на ліквідацію витоків газу від споживачів м. Суми та Сумської області.


Переважна кількість витоків спричинена недотриманням правил використання газу в побуті, самовільним встановленням газових приладів, а також несправними системами димових та вентиляційних каналів.

«Безпека споживачів газу – наша головна задача. Закликаємо споживачів природного газу неухильно дотримуватися правил безпеки і відповідально ставитися до себе і оточуючих. Статистика свідчить, найбільша кількість викликів служби 104 пов’язана з порушення споживачами правил експлуатації газових приладів, самовільне втручання у їх роботу, зношеність та несправність газового обладнання», – наголосив директор технічний ПАТ «Сумигаз» Микола Мурчич.

У більшості випадків, недопущення виникнення аварійних ситуацій залежить від споживачів природного газу. Адже саме дотримання правил безпеки використання газу в побуті допоможе попередити трагічні випадки.

Напередодні опалювального періоду ПАТ «Сумигаз» закликає потурбуватися про безпеку газоспоживання та звернутися до фахівців газового господарства, щоб усунути всі недоліки, привести газові прилади та систему газопостачання у відповідність до Правил безпеки систем газопостачання.

Довідка. При концентрації 5-15% природного газу в повітрі, утворюється суміш, яка може вибухнути. Про те як виявити витік газу можна ознайомитись за посиланням: https://104.ua/ua/safety/id/jakvijaviti-vitik-gazu-9468.