Через державний кордон на Сумщині минулоріч оформлено понад 3,8 млн осіб

Днями в управлінні Сумського прикордонного загону відбулася розширена нарада, на порядку денному якої розглядалося питання підсумків оперативно-службової діяльності загону в минулому році та завдання на 2017 рік.


Участь у заході взяли заступник начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України з персоналу полковник Анатолій Чорний, керівництво прикордонного загону на чолі з начальником загону полковником Валерієм Кравчуком, начальники відділів прикордонної служби та їх заступники з персоналу, а також керівники структурних підрозділів управління загону.

Завдання, які стояли у звітному періоді, персоналом загону в цілому виконані.

Загалом у 2016 році прикордонниками Сумського загону оформлено в пунктах пропуску через державний кордон понад 3,8 мільйонів осіб та більше 703 тисяч транспортних засобів; виявлено 718 осіб, які використовували підроблені, чужі або недійсні паспортні документи; затримано за незаконне перетинання державного кордону України 499 осіб, з них 13 незаконних мігрантів; за незаконне перетинання державного кордону України, порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску, порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні складено 3055 протоколів, на правопорушників накладено стягнень у вигляді штрафів на загальну суму майже 1 мільйон 458 тисяч гривень; у 448 випадках припинено незаконне переміщення товарів та вантажів через державний кордон на загальну суму понад 19,8 мільйонів гривень; виявлено 123 транспортних засобів з підробленими та несправними документами, 3 – викрадених, а також 42, які використовувались як засіб перевезення контрабанди; виявлено та вилучено більше 26,6 кг наркотичних речовин, понад 95 г психотропних засобів, 15 одиниць зброї та 1342 штук боєприпасів.

У 54 випадках виявили понад 420 предметів, що становлять культурну та історичну цінність. Майже у всіх випадках правопорушники намагалися вивезти предмети з території України.

Виконано 1309 доручень уповноважених державних органів, з них 119 – Інтерполу. Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України до компетентних правоохоронних органів направлено 348 повідомлень за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 198 кримінальних правопорушень.

Також, слід відмітити, що Сумський прикордонний загін нагороджений дипломом та перехідним кубком за зайняте ІІІ місце в Спартакіаді Державної прикордонної служби України з військово-прикладних видів спорту серед команд групи «Б».