Через встановлення найбільшого на Сумщині флагштоку, не працює фонтан “Садко”

Територію навколо “Садко” в центрі Сум ремонтують. Також ладнають підземний перехід. Коли запрацює сам фонтан, невідомо. Увімкнули його на два дні у травні та вимкнули. З того часу “Садко” стоїть без води, повідомляє Суспільне.


Біля водограю від травня тривають ремонтні роботи. Дороблюють підземний перехід, встановлюють нові сходи, замощують територію навколо плиткою. Працюють тут дві фірми “Гранд-Буд” і “Рембудсервіс “Комфорт-П”. Сам фонтан не ремонтують. Вийшов з ладу він 21 травня, коли монтували новий флагшток. Тоді пошкодили підземні комунікації, які живили фонтан.

Територію навколо сумського фонтану “Садко” ремонтують, сам фонтан — ні

На усунення аварії депутати дали майже 2 млн грн, іще 1 млн — на благоустрій – плитку. Зараз флагштоком опікується обласна архітектура. Її керівник розповів, які дозволи є, а які мають отримати. Зокрема, йдеться про документи від Міноборони та Державіаслужби, бо щогла заввишки — 51 метр.

Територію навколо сумського фонтану “Садко” ремонтують, сам фонтан — ні

“На місцевому рівні були отримані – так. Тому що ця ділянка не пов’язана з польотами. Є відповідні дозволи. Що стосується авіаруху, то документи — вони є, вони існують. Думаю, що ми їх також надамо під час відкриття. Сьогодні вони не обов’язкові. Вони є, але в мене, як у виконавця їх іще немає. Кор.: – Я не зрозумів: вони є, але їх немає? Биков: – Надіслані нам поштою. Там є процедура для отримання, це платні послуги, їх треба оплатити і тоді будуть отримані. Якщо сумський аеропорт дав безкоштовно ці висновки, то київський аерорух — там відповідна процедура фінансування цих висновків”, — каже головний архітектор Сумської області Володимир Биков.

За його словами, оплату цих дозволів, як і виготовлення проєктної документації і встановлення флагштоку, взяли на себе благодійники. Яка це сума – йому не відомо. Щодо самого фонтану – перспектива відновлення його роботи теж невідома.

Коли запрацює, невідомо. Фонтан "Садко" в Сумах не ремонтують

У 2021 році тендер на обслуговування фонтану виграв приватний підприємець Денис Шарикін – договір на близько 280 тис. грн з ним департамент інфраструктури уклав 2 червня. Підприємець нам розповів, що поки обладнання не запускав.

У 2020 році фонтан обслуговувало комунальне підприємство “Міськводоканал”. З квітня по вересень його послуги оцінили у майже 250 тис. грн. У липні там виходив з ладу насос. Головний інженер підприємства Йосип Тисівський розповів, що є там проблеми і з двигуном.

“Так, він (двигун – ред.) там торохтів і минулий рік, і цей рік – його там треба міняти. Уже, мабуть, виробіток за роки експлуатації, новий купляти ніхто не хоче”, — розповів він.

Територію навколо сумського фонтану “Садко” ремонтують, сам фонтан — ні

Чому не працює фонтан, Суспільне намагалося з’ясувати у директора департаменту інфраструктури міста Олександра Журби, але він сказав, що поки не готовий про це говорити.