Чи поставлять у сумських маршрутках термінали?

У мережі з’явилася інформація про те, що було отримано відповідь від міської влади на електронну петицію щодо встановлення валідаторів (терміналів) у всіх маршрутних таксі міста.

За результатами розгляду електронної петиції «Во всех маршрутках г. Сумы поставить валидаторы (терминалы)» повідомляємо наступне відповідно до переліку порушених питань.

Перш за все слід зазначити, що складовими автоматизованої системи обліку оплати проїзду (далі – АСООП) є, зокрема, транспортні термінали, валідатори. Питання впровадження АСООП на сьогодні є урегульованим чинним законодавством, а саме: ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст. 8 «Про міський електричний транспорт». Прийняття рішень про впровадження АСООП належить до відання виконавчих органів міських рад.

Відділом транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг розроблено проект рішення виконавчого комітету Сумської міської ради «Про внесення на розгляд Сумської міської ради питання «Про міську цільову програму автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки». Реалізація програми АСООП планується в чотири етапи. Під час реалізації першого етапу програми (протягом 2020-2021 рр.) міською владою буде виконано ряд заходів організаційно-нормативної підтримки, спрямованих на залучення оператора АСООП (інвестора), створення передумов для впровадження автоматизованої системи, а також забезпечення організаційної підтримки та популяризації проекту. На другому етапі (2021 р.) планується виготовлення електронних квитків. Протягом третього етапу (2021-2022 рр.) передбачається впровадження АСООП в міському комунальному транспорті, на четвертому етапі (2022 р.) – у міському приватному транспорті. Терміни поетапного впровадження АСООП в міському та комунальному та приватному транспорті можуть бути відкориговані за домовленістю з інвестором.

Відповідний проект рішення було оприлюднено на офіційному веб-сайті Сумської міської ради 28.12.2019. Після затвердження зазначеного проекту виконавчим комітетом програму буде внесено на розгляд Сумської міської ради.

Джерело: http://sumypost.com/