Чому в обласній раді ліквідовують управління майном?

На сайті Сумської обласної ради 11 лютого з’явився проект рішення про ліквідацію єдиного в облраді управління – комунальним майном.


Замість нього (відповідно до наступного проекту рішення від цього ж числа) буде створено відділ з питань комунальної власності з двома секторами (загальна кількість співробітників – 12 чоловік). Тоді як штат управління – 23 одиниці. Що послужило приводом для появи нової структури?

За словами заступника голови Сумської облради Олександра Стрельченка, прийшов час привести роботу майнового комплексу облради у відповідність до законодавства.

– По-перше, таких управлінь майном при облраді, які є окремою юридичною особою, зі своїм самостійним балансом, рахунками в казначействі, печаткою, ідентифікаційним кодом та іншими реквізитами, – в Україні одиниці, – пояснив він. – Так не може бути, що, будучи органом Сумської обласної ради, це управління нікому не підпорядковується! Тому його ліквідація та створення нової структури – відділу з питань комунальної власності з двома секторами (з питань управління об’єктами спільної власності, економічного аналізу, звітності та приватизації та з питань майнових та орендних відносин) – абсолютно логічне рішення. Цей відділ не самостійною юридичною особою, а поряд з іншими відділами увійде в структуру виконавчого апарату Сумської облради.

Ну, а по-друге, потрібно наводити порядок в самому управлінні, де явно роздутий штат співробітників. Вакансії незаповнені, за рахунок чого керівництво управління виписує собі захмарні премії і надбавки. Це, напевно, за те, що в онкологічному диспансері нелюдські умови перебування хворих? Або за те, що швидка допомога не може завершити ремонт в своїх приміщеннях на вул. Привокзальній (там, де підстанція міської швидкої) і вчасно не доїжджає до хворих? А може, за те, що за останні чотири роки наші комунальні підприємства, які повинні приносити прибуток, стали збитковими? Взагалі розвалена фармацевтична комунальна галузь. І цей список можна продовжувати.

Щоб не бути голослівним, наведу цифри. На Сумщині 18 комунальних комерційних підприємств ( «Сумиоблагроліс», вісім – фармакологічної галузі і 9 – інших напрямків). Згідно зі звітом, який був поданий начальником управління майном голові облради Віктору Федорченко, збитки від їх діяльності за 9 місяців минулого року становлять понад 10 млн грн, що істотно вплинуло на наповнення обласного бюджету при відрахуванні частини чистого прибутку. Також зменшилася сума відрахованих платежів до бюджетів усіх рівнів. Збитковими є шість з восьми аптек, автотранспортне підприємство, «Палівкомуненерго», «Аеропорт« Суми »,« Сумиоблагроліс ».

Через недоліки в роботі управління коммайном неодноразово потрапляло в поле зору правоохоронних органів, проводилися обшуки СБУ. На сьогодні в управлінні триває аудит – буде надана фінансова і правова оцінки його діяльності. Питання роботи управління стосуються виключно його керівництва, оскільки саме воно несе за це відповідальність. Всі співробітники управління – хто якісно і професійно виконує свою роботу – будуть працевлаштовані в нову структуру і продовжать працювати на розвиток області, а не на кишеню окремих керівників. На посаду начальника відділу буде оголошений конкурс.

Рішення про ліквідацію управління майном облради депутати повинні розглянути на сесії. Якщо воно буде підтримано більшістю голосів, до роботи приступить ліквідаційна комісія, яку очолює Олександр Стрельченко.