Чорнобиль – біль і скорбота

Сьогодні, 26 квітня, в Сумах відзначили 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи. Біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» відбувся мітинг-реквієм.


Вшанували загиблих та згадали про страшну трагедію ліквідатори аварії, вдови і діти чорнобильців, представники влади, силових структур, учні шкіл, духовенство та громадськість.

IMG_4710

Загалом біля пам’ятного знаку зібралося декілька сот людей. Для чорнобильців – це привід знову поговорити про наболіле, згадати тих, хто вже відійшов у вічність.

IMG_4720

На місці зібрання священнослужителі відправили молебень за загиблими та померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Потім присутні виконали Гімн України, хвилиною мовчання вшанували загиблих і поклали квіти до пам’ятного знаку.

IMG_4754

Для довідки: Нині на Сумщині проживає 13,5 тисяч осіб, які мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи. З обласного бюджету цього року на різні програми, що стосуються чорнобильців, виділено понад 2 млн грн. На останній сесії депутати облради надали фінансову підтримку у розмірі 40 тисяч грн Сумській обласній організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України».