Cлужба зайнятості підготувала путівник для ОТГ

Сумська обласна служба зайнятості поглиблює співпрацю з об’єднаними територіальними громадами.


Нещодавно фахівці служби зайнятості та центру професійно-технічної освіти, який діє при ній, підготували до друку та видали буклет, адресований ОТГ Сумщини.

– У Україні відбувається реформування багатьох сфер суспільного життя. Однією із важливих змін є реформування у сфері забезпечення безпеки життєдіяльності громадян та правопорядку в умовах децентралізації влади, що передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування у цьому напрямку, – говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – До керівництва ОТГ прийшли нові люди, їх функції значно ширші, ніж, скажімо, голови сільської чи селищної ради, доводиться стикатися з іншими повноваженнями. Ми дійшли висновку, що навчання потребують усі. На допомогу новоствореним об’єднанням ми й підготували брошуру. Сподіваємося, вона стане у нагоді для них, візьме на себе роль своєрідного путівника, орієнтира для подальших кроків.

У оригінальній дорожній карті, зокрема, служба зайнятості пропонує навчання за напрямками: охорона громадського порядку, перевірка знань з питань охорони праці, пожежної безпеки, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя громади, цивільного захисту, безпеки та здійснення контролю у місцях масового перебування людей, запровадження енергозберігаючих технологій та використання ресурсів у процесі реконструкції будівель та споруд.

– Справді, новоствореним громадам в рамках децентралізації влади кожен день приносить нові завдання. Яким чином низку проблем  вирішувати у стадії становлення? На це та інші питання дає брошура. Звісно, вона не може охоплювати всього спектру питань, якими опікуються ОТГ. Однак у межах своєї компетенції обласна служба зайнятості подарувала ОТГ корисну річ. Тепер слово за керівниками ОТГ, які зобов’язані скористатися послугами, що пропонує наш діловий та ефективний партнер, – розповідає заступник голови Недригайлівської райдержадміністрації Ігор Борисовський.

Брошуру «Децентралізація: спроможна громада – європейська Україна» отримає кожна об’єднана територіальна громада, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавці Сумщини.