Де і як пірнати на Водохреща з користю і на здоров’я?

Купання у крижаній воді має кілька особливостей та правил, яких дотримуватиися не лише просто, а й корисно.

Для тих, хто вирішив на Водохрещення випробувати свій дух і очиститися, варто дотримуватись кількох правил.

Обирати місце для купання слід в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників.

Для купання під час Водохрещі у Сумах будуть обладнані такі місця: на р. Псел біля Харківського мосту за адресою: пров. Пляжний, 10 та поблизу готельно-ресторанного комплексу «Здибанка» за адресою: вул. Заливна, 7/1.

Пов’язане зображення

Перед пірнанням необхідно трохи розігріти тіло і ні в якому разі не лізти у воду напідпитку. Фахівці стверджують, що при першому зануренні в крижану воду не варто поспішати з роздяганням, спочатку потрібно зняти лише верхній одяг і зробити кілька зігріваючих вправ.

Якщо організм не звик до різкого перепаду температур, варто занурюватися по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.

При вході у воду, треба швидко опуститися на потрібну глибину, але не плисти. Та й в ополонці не варто затримуватися більше хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму. Якщо ополонка обладнана металевими поручнями, за них краще не триматися – використовуйте сухий рушник. 

Вийшовши з води, сміливці починають робити селфі і т. д. – залиште це на потім. Відразу після купання потрібно гарненько розтертися, загорнувшись в рушник. Розтирайте тіло, починайте з голови, щоб поліпшити кровообіг, далі – плечі, руки і т. д. Потім потрібно одягнути теплий сухий одяг.

Добре б спочатку накинути довгий теплий халат з капюшоном. Так всі частини тіла будуть захищені від холоду і вітру, поки ви натягаєте шкарпетки або штани.

Не завадить і гарячий чай, з попередньо підготовленого термоса.

На вищезазначених локаціях можна буде придбати гарячі безалкогольні напої.

Джерело: https://khm.depo.ua/