На Сумщині не поспішають підписувати декларації з лікарями

За даними Інституту аналітики та адвокації таку угоду уклало 25% місцевих.


Організація здійснює щомісячний моніторинг  приписної кампанії до лікарів первинної ланки.

області

райони

Станом на 1 серпня майже 278 тисяч жителів регіону уже визначилися з своїм терапевтом чи педіатром. Найактивніше приписна кампанія проходить у Охтирському районі. Там, за статистикою, 60 жителів зі 100 уже отримуватимуть медичну допомогу за новим зразком. Найгірші показники – у Шосткинському районі. Там декларації з лікарем мають лише 9% жителів.

  • Ми радимо жителям області активніше укладати угоди з лікарями. Ця домовленість має стати відправною точкою для отримання медичної допомоги на якісно новому рівні. – запевняє аналітик ІАА Дмитро Пономарьов. – Окрім цього, лише після підписання декларації пацієнт отримує послуги безкоштовно.

Загалом, Сумщина має одні з найгірших показників в Україні. Для порівняння, на Полтавщині свого лікаря обрав кожен другий житель області.

Довідково: Ця публікація підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою". Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Інститут аналітики та адвокації» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».