Делегація із Сум і Конотопу відвезла жителям Красногорівки близько 300 кг гуманітарної допомоги

Ще у вересні в Конотопі, після того, як наші земляки побували в Красногорівці Донецької області, була оголошена акція зі збору гуманітарного вантажу для жителів східного міста, що постійно знаходиться під обстрілами. Конотопцям пропонували приносити україномовні дитячі книги, іграшки, спортивний інвентар, одяг, взуття, канцелярські вироби.


Але навіть ініціатори акції під головуванням мера Конотопа Артема Семеніхіна не очікували такої кількості принесеного добра. До відділу у справах молоді та спорту Конотопської міської ради й міського центру культури й дозвілля школи централізовано привозили канцтовари, благодійні фонди допомагали одягом та взуттям, багато різних речей приносили пересічні громадяни.

Начальник відділу молоді та спорту Ольга Качура говорить, що один хлопчик років 10 прийшов з мамою. Він тримав у руках коробку з-під взуття. Розповів, що почув про акцію і те, що у Красногорівці не працюють магазини, відтак дітям немає, де придбати іграшки. Тож він передав для маленьких мешканців східного міста повну колекцію «Кіндер-сюрприза». Також допомогу принесли дуже старенькі дідусь із бабусею. Вони передали шахи, тенісні ракетки, ковзани, бадмінтон, пакетик дівочих прикрас, бенгальські вогні до свята та цілу купу листівок, аби красногорівці мали змогу вітати своїх близьких та рідних.

Вантаж відправився до Красногорівки 16 листопада. Витрати на паливно-мастильні матеріали повністю взяв на себе Благодійний Фонд «Сагасітас-Україна», який очолює Руслан Скляренко. Ольга Качура та громадський активіст із Сум Михайло Подолін передали канцтовари до місцевого аграрного технікуму, ПТУ, школи. До дитячого садочка принесли іграшки, бібліотекам – книжки та диски з україномовними піснями й казками. До речі, місяць тому відомий український письменник Василь Шкляр підписав свої книжки для бібліотек Красногорівки. За словами Михайла Подоліна, вже записана черга з 50 людей, аби перечитати подаровані екземпляри.

Красногорівці приймали наших земляків, як і завжди, дуже тепло і радісно. У подарунок міському голові Конотопу Артему Семеніхіну голова військово-цивільної адміністрації Красногорівки Олег Ліванчук подарував картину, яка ще 80 років потому висіла у місцевому клубі. На ній зображений козак, який шаблею відбиває наступ монголо-татар. Символічно, що під час нинішньої війни козаку прямо в серце потрапив один з осколків від міни. Картину зняли і на знак вдячності за допомогу передали очільнику Конотопа.

Організатори акції говорять, що нині до Красногорівки відвезли лише п’яту частину зібраної гуманітарки. Наступного разу планується поїздка на початку грудня – напередодні Дня волонтера та Дня ЗСУ.