Депутат облради ініціює підтримку галузі лісового господарства на Сумщині

Депутати обласної ради підтримали пропозицію голови фракції «Відродження» Олександра Будника щодо звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради


Мета звернення — скасувати зміни, передбачені законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», що набрав чинності 15 серпня цього року. Законом внесені зміни до ст. 273, відповідно до яких передбачено оподаткування земельним податком лісових земель.

«Україна сьогодні – єдина держава, яка має подвійне оподаткування земель лісового фонду. Як наслідок — розмір податкового навантаження тепер більший, аніж реалізація продукції по всій галузі: вона складає близько 120 млн гривень на рік, а 200 млн гривень ми маємо заплатити по цих податках», — відзначив Олександр Будник.

Депутат закликав голів міст, сільських, селищних рад і ОТГ прийняти на сесіях мінімальну податкову ставку, яку зможуть платити підприємства Сумщини, щоб таким чином не допустити знищення галузі лісового господарства в області.