Депутат просить керівництво країни виділити Сумщині 42 млн на медпрепарати та відновити інститут ракетних військ і артилерії

Народний депутат України від ВО "Батьківщина" Владислав Бухарєв, що представляє в українському парламенті Сумщину, звернувся з депутатськими запитами до керівництва Уряду, Верховної Ради, РНБО з актуальних питань, які потребують якнайшвидшого вирішення на державному рівні.


"Насамперед, – говорить обранець, – мене надзвичайно турбує питання лікування жителів області, для яких держава централізовано закуповує необхідні ліки та забезпечує спеціалізоване лікування. Наразі в Сумській області 37 641 особа хворіє на цукровий діабет, з них 5 511 – інсулінозалежні. Кількість хворих, які потребують складного лікування методом гемодіалізу, складає 207 осіб. Загалом на їх лікування у 2017 році потрібно виділити 97 млн. грн. Натомість цього року на лікування зазначених категорій держава виділила обласному бюджету Сумської області всього 55,2 млн. грн. Відповідно 41,8 млн. грн. – це незабезпеченість у коштах цільових видатків медичної субвенції на лікування хворих на цукровий діабет (26,8 млн. грн.) та на хронічну ниркову недостатність (15,0 млн. грн.). Тому сьогодні оголошено мій депутатський запит до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету ВРУ з питань бюджету з проханням виділити Сумщині додаткові кошти у сумі 41,8 млн. грн. з Державного бюджету України на 2017 рік для придбання належної кількості медичних препаратів хворим на цукровий діабет та хронічну ниркову недостатність. Десятки тисяч життів залежать від розв’язання цієї проблеми!"

Другим своїм запитом Владислав Бухарєв звернувся до керівництва Уряду та РНБО з проханням підтримати ініціативу щодо відтворення в Сумах вищого військового училища ракетних військ і артилерії.

На сьогодні це питання є актуальним як ніколи, вважає парламентар. Необхідність гідно протистояти агресії східного сусіда обумовлює потребу у підготовці фахових захисників Вітчизни та створенні їм належних умов для навчання та тренувань.
Сумська область має істотні переваги для вирішення цих завдань. Для розміщення вищого військового навчального закладу є необхідна матеріально-технічна база як колишнього інституту ракетних військ і артилерії, що використовується та підтримується у належному стані військовою частиною – польова пошта 1060, так і військового містечка № 12. А головне – до військового училища матимуть змогу вступати юнаки, які пройшли початкову підготовку в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка та свідомо обрали шлях військового.

Ініціативу відновлення підготовки фахових артилеристів і ракетників активно підтримує громада і депутатський корпус Сумської області. "Ми щиро прагнемо зміцнити обороноздатність країни та повернути Сумщині славну традицію підготовки фахових захисників Батьківщини", – наголосив Владислав Бухарєв.