Депутата Божка на сесії обласної ради захищав кордон поліції

Така ситуація виникла після того, як Едуард Пінчук, учасник АТО, зачитав депутатський запит щодо перевірки факту ухиляння від призову під час мобілізації 2015 року від військової служби Андрія Божка. 


Громадські активісти та учасники АТО, які були на сесії, відреагували на це звернення і намагалися вивести Андрія Божка з зали засідань. У ситуацію втрутилися поліцейські, які утворили стіну між депутатами і розлюченими представниками громадськості, та перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль. 

Останній зазначив, що вже є інформація, яка підтверджує дійсність ухиляння Андрія Божка від військової служби. Таке підтвердження надійшло від обласного військового комісаріату за підписом Тараса Давиденка.

«5 травня 2015 року за поданням органами Національної поліції було порушено відносно Божка кримінальне впровадження. За дане порушення закону Андрію Божку загрожує термін від 2 до 3 років», – повідомив Анатолій Річкаль.

Представник ГО "Східний корпус", учасник АТО Денис Сокур зазначив: "Як може депутат, який входить в групу "За людей", бути проти них. Захист країни – є прямим обов'язком чоловіків. А тим, хто ухиляється від цього – не місце в сесійній залі".

Після штовханини голова облради Володимир Токар закликав присутніх припинити розборки в залі і дати депутатам попрацювати, а щодо депутата Божка, сказав, що нехай «це» буде на його совісті.