Депутати не розглянули питання щодо передачі Троїцького собору ПЦУ

Депутати не розглянули питання щодо передачі Троїцького собору Православній церкві України.

Сумська обласна рада 26 травня мала розглянути питання щодо передачі Троїцького собору у Сумах Православній церкві України. Проте голова облради Віктор Федорченко закрив пленарне засідання сесії, оскільки депутат Володимир Поцелуєв попросив перерву для консультацій з фракцією.

У проєкті рішення йдеться: “Унести зміни до рішення Сумської обласної ради від 08.06.2007 “Про передачу Троїцькій релігійній громаді культової будівлі – Троїцький собор” замінивши Троїцьку релігійну громаду Сумської Єпархії Української Православної Церкви на Управління Сумської Єпархії Української Православної Церкви”.

На сесії був присутній архієпископ ПЦУ Мефодій, який сказав, що громаді затісно у Воскресенському соборі.

“Сьогодні приходять тисяча, 5 тисяч людей на похорон, гинуть наші герої. А Воскресенська церква – це музейна церква, там 20 чоловік поміщається, й душно. Труни розмістили – родичам ніде стати. У 2007 році була допущена помилка, коли запевнили мене, що передають Троїцький собор, який не переданий був в той час нікому, решта усіх були передані Московському патріархатові. Сьогодні цей собор не заповнений. У них (УПЦ московського патріархату – ред.) достатньо храмів і соборів. Тому моє звернення підтримати, щоб один з храмів сьогодні належав Православній церкві України”, – сказав він.

У квітні депутати Сумської міської ради проголосували за позбавлення УПЦ права користуватися землями громади.

Довідка

Троїцький собор у Сумах — один з найвідоміших і найбільших храмів міста. Його будували протягом 14 років — з 1902 по 1915 року за проєктом архітектора Шольца.

У 80-90 роках XX століття храм використовували як концертну залу. Там розміщувався єдиний в області орган.

З 2007 року у соборі правлять служби священники Української православної церкви московського патріархату (нині — УПЦ).