Депутати Сумщини виступили за створення очисних споруд під Конотопом для запобігання екологічній катастрофі

На сесії Сумської обласної ради, що відбулася 6 серпня, депутати підтримали звернення до профільних міністерств щодо проведення перевірки діяльності ДП «Попівський експериментальний завод» під Конотопом. З ініціативою виступила депутатська група ОП-ЗЖ в облраді.


За словами депутата обласної ради Олександра Стрельченка, голови обласної організації Опозиційної платформи – За життя, який разом з колегами по партії виїжджав в Конотоп, одним із способів вирішення проблеми стало б будівництво очисних споруд в с. Попівка. Депутат додатково направив голові ОДА запит щодо можливості виділити кошти з Сумського обласного фонду охорони навколишнього середовища на фінансування будівництва очисних споруд.

«Попівською сільською радою вже розроблена проектно-кошторисна документація на реконструкцію існуючих водопровідних і каналізаційних мереж на відповідних вулицях села. Вони будуть від’єднані від заводських виробничих мереж, а нові очисні споруди будуть побудовані на базі станції очистки стічних вод. Тому в даному випадку область може допомогти фінансово, щоб убезпечити жителів області від екологічних наслідків», – зазначив Олександр Стрельченко.

Він підкреслив, що питання це взято опозиціонерами на контроль.

«Для нас як депутатів, і як представників ОП-ЗЖ, важливе кожне звернення громадян. І ми будемо домагатися вирішення даної екологічної проблеми, яка викликала широкий громадський резонанс», – сказав Олександр Стрельченко.

Нагадаємо, ДП «Попівський експериментальний завод» здійснює виробництво компонента антидетонаційної добавки для бензинів. Влітку минулого року викиди від відходів виробництва були настільки сильними, що дихати неможливо було не тільки в Конотопі, але і в передмісті. Така ж ситуація повторилася і в цьому році.