Депутати Сумської обласної та міської рад оприлюднили заяву фракцій ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

У документі, який депутати озвучили  під час пленарних засідань сесій, вони закликають керівництво країни до виконання політичної частини Мінських угод як міжнародно визнаного та найкоротшого шляху до миру.


Місцеві обранці переконані, що сьогодні у влади є вибір між мирним планом Мінських угод та публічною відмовою від нього на користь війни. Вибір будь-якої відповідальної  політичної сили, зокрема ОП-ЗЖ, повинен  бути  на користь миру.

«Забезпечення миру є головною вимогою українського суспільства та ключовою передвиборчою обіцянкою нинішньої влади. Вона зобов’язалася забезпечити політичне врегулювання конфлікту, імплементувати в українське законодавство формулу Штайнмайєра, ухвалити закони, передбачені Мінськими угодами», – йдеться у заяві.

Опозиціонери наголошують, що виконання Мінських угод дозволить припинити протистояння на Донбасі та зберегти життя українських громадян, об’єднати країну, відновити цілісність національної економіки та подолати енергетичну кризу, перенаправити бюджетні кошти з витрат на війну на інвестиції у розвиток країни та покращення життя людей.

Оприлюднюючи заяву, керівники фракції ОП-ЗЖ в обласній та міській раді Микола Войтенко та Ігор Перепека вкотре нагадали, що Мінські угоди підтверджені Резолюцією Ради Безпеки ООН від 17 лютого 2015 року, мають підтримку всієї міжнародної спільноти. Їх безальтернативність і необхідність виконання визнають всі сторони конфлікту.