Депутати вимагають скасувати перереєстрацію обласних закладів (перелік)

Відповідний проект рішення підготували депутати фракції ВО «Батьківщина» у Сумській обласній раді. Про це повідомив керівник фракції Володимир Поцелуєв.


У документі обласні обранці вимагають приведення у відповідність до норм чинного законодавства статутів установ, закладів, підприємств Сумської обласної ради та скасування наказів управління майном Сумської обласної ради якими дозволено перереєстрацію установ комунальної власності, що територіально розміщені в місті Суми на черговій сесії облради 25 жовтня.

Нагадаємо, що у 2018 році комунальні підприємства та установи здійснили юридичну перереєстрацію з метою «виведення» податків із м. Суми за наказом керівництва управління майном Сумської обласної ради.

У своєму рішенні Сумська міська рада наполягає, що дії спрямовані на перереєстрацію поза межами обласного центру місцезнаходження підприємств, засновником яких виступає Сумська обласна рада та які розташовані у місті Суми, наслідком чого є значне зменшення надходжень до міського бюджету міста Суми з податку на доходи фізичних осіб (рішення СМР № 5017-МР від 15.05.2019 р.).

Проектом документу передбачається повернення реєстрації за місцем розташування та відповідною сплатою податків для 37 підприємств (список додається) і установ комунальної власності Сумської обласної ради у 10-ти денний термін з моменту прийняття рішення.

Пропозиція та проект рішення надані голові обласної ради Володимиру Токарю 22 жовтня.

Перелік  обласних закладів