Десять підказок від поліції, як вберегти свою банківську картку від шахрайства

Співробітники кіберполіції Сумщини, виходячи з аналізу вже відомих шахрайських схем злочинного збагачення кіберзлодіями, з використанням інформації з банківських платіжних карток, розробили своєрідні «підказки» для власників таких платіжних засобів, як вберегти кошти, що знаходяться на їх банківських рахунках.


Підказка 1. Ніколи не повідомляйте свій PIN-код третім особам, в тому числі родичам, знайомим, співробітникам банку (особам, які видають себе за них), касирам та особам, які намагаються Вам допомогти при використанні платіжної банківської картки.

Підказка 2. PIN необхідно запам’ятати або зберігати його окремо від платіжної карти у недосяжному для сторонніх осіб, в тому числі родичів, місці.

Підказка 3. Ніколи не передавайте платіжну банківську карту для користування іншим людям. Якщо на платіжній картці нанесено прізвище та ім’я фізичної особи, то лише ця людина має право використовувати дану картку.

Підказка 4. Не розголошуйте та не повідомляйте персональні дані або інформацію про платіжну карту (в тому числі й PIN) на вимогу яких завгодно сторонніх осіб, в тому числі й співробітників банку. В разі виникнення такої ситуації подзвоніть у банк, який видав картку, та повідомте про цей факт. Це зменшить ризик використання платіжної картки в разі її втрати.

Підказка 5. Будьте уважні до умов зберігання та використання банківської картки. Не підвергайте її механічним, температурним та електромагнітним впливам, а також уникайте потрапляння на неї вологи.

Підказка 6. Платіжну карту не можна зберігати разом з мобільним телефоном, побутовою та офісною технікою, а також поблизу металевих предметів та інших магнітних носіїв/пристроїв. Телефон банка, котрий видав картку, вказаний на зворотній стороні платіжної картки. Також потрібно завжди мати при собі контактні данні банка, сам номер платіжної картки повинен бути записаний на інших носіях інформації: в записній книжці або мобільному телефоні, але не разом із PIN кодом!

Підказка 7. З метою попередження незаконних операцій з використанням платіжних банківських карток та зняттям коштів з Вашого особистого рахунку доречно встановити добовий ліміт на суму та кількість операцій та одночасно підключити електронну послугу оповіщення щодо проведених операцій (наприклад, оповіщення у вигляді SMS на мобільний телефон).

Підказка 8. Не рекомендується відповідати на електронні листи, в яких від імені банку пропонують надати персональні дані.

Підказка 9. Не потрібно відкривати сторінки в мережі Інтернет (сайти/портали), вказані в цих листах, так як це можуть бути сторінки-двійники, через які можуть здійснюватися незаконні дії або сумнівні операції з використанням даних Вашої платіжної карти.

Підказка 10. В цілях інформаційної взаємодії з банком використовуйте тільки реквізити засобів зв’язку (мобільних, стаціонарних телефонів, факсів, інтерактивних сторінок в мережі Інтернет (сайтів/порталів), звичайної та електронної пошти, які вказані в документах, отриманих безпосередньо в банку при отриманні платіжної картки.

Правоохоронці сподіваються, що дані «підказки» стануть у пригоді громадянам та вбережуть їхні статки від злочинних посягань.