Для підтримки медицини у боротьбі з коронавірусом, Сумщині необхідна підтримка держави, – упевнений Олександр Стрельченко

«Станом на сьогодні на Сумщині, за словами керівника обласного управління охорони здоров’я Дмитра Кравцова, не підтверджено жодного випадку захворювання на COVID-19, – говорить депутат Сумської обласної ради, голова регіональної організації Опозиційна платформа – За життя Олександр Стрельченко. – Утім це не означає повної безпеки. Ми повинні консолідувати кошти та зусилля заради того, аби в області ситуація залишалася підконтрольною».


Для цього, за словами політика, потрібно терміново коригувати держбюджет і спрямувати гроші в регіони на підтримку медицини та вирішення гострих соціальних питань. Волонтерство у цій ситуації, звісно, допоможе, але повністю не спрацює.

«Треба вирішити питання фінансування всіх протиепідемічних заходів, швидко приймати відповідні зміни до Державного бюджету. Ті, хто стає на передньому краї боротьби з епідемією, також повинні відчувати не тільки моральну, але й матеріальну підтримку. Урядовці дуже турбуються про оплату своєї праці. Але зараз саме медики, надзвичайники, правоохоронці, соціальні працівники – ось ті герої, праця яких має бути достойно оплачена. Їх треба повністю захистити», – упевнений опозиціонер.

Олександр Стрельченко зазначив, що усі політичні сили обласної ради готові вже найближчими днями зібратися на позачергову сесію, аби внести зміни до обласного бюджету та програми соціально-економічного розвитку Сумської області і перерозподілити гроші для боротьби з пандемією коронавірусу й підтримки медицини.

«Зі свого боку, як обласні депутати, ми зробимо все можливе для захисту жителів Сумщини. Але нам край необхідна підтримка держави, зокрема, збільшення трансфертів на закупівлю необхідного медобладнання, захисних матеріалів, дезінфекторів тощо. Ми звертатимемося до своїх колег у Верховній Раді, аби вони ініціювали екстрене скликання парламенту заради фінансової допомоги регіонам», – наголосив опозиційний політик.