Дмитро Кірюхін: «В Україні поступово вбивають бізнес»

Українська влада відбиває у людей бажання створювати свій бізнес. Про це свідчать результати опитування, проведеного в лютому Соціологічною групою «Рейтинг».


Майже 40% респондентів сьогодні хотіли б мати свою справу, ще 10% — уже є бізнесменами. У той же час половина опитаних українців не висловили таких прагнень, і, що сумно, у червні 2018-го їх було значно менше — 41%. При цьому дві третини українців вважають, що держава заважає малому і середньому бізнесу, лише 7% — що сприяє розвитку підприємництва. 57% упевнені, що потрібно залишити спрощену систему податків, оскільки вона стимулює розвиток бізнесу, а 77% опитаних виступають за зниження банківських кредитних ставок для малого бізнесу.

Влада повинна стимулювати розвиток бізнесу і заохочувати підприємців, адже їхня діяльність — головний спосіб наповнення бюджету, наголошує депутат обласної ради Дмитро Кірюхін (фракція «Відродження»). «В Україні ж поступово вбивають бізнес непідйомними штрафами, податками і постійними перевірками. Поряд із цим нових можливостей для його ведення не створюють. Це політика виживання: вона однозначно призведе і вже призводить до закриття багатьох підприємств. Сьогодні навпаки потрібно створювати пільгові умови для середніх і малих підприємств, щоб підтримати бізнес, дати людям робочі місця і можливість працювати у своїй країні, а не їхати за кордон і розвивати іншу», — упевнений Дмитро Кірюхін.