До бійців Сумської 58-ї бригади перед Великоднем на передову приїжджали священики

58 бригада, що зараз дислокується на передовій, тримає одну з найнапруженіших позицій на території м. Авдіївки. За довгий період перебування бригади у зоні АТО, пасхальні дні були першими, коли бойовики майже не застосовували важкого озброєння. Мали місце лише провокації зі стрілецької зброї, на які наші військові вже не звертають уваги, повідомляє Depo. Суми. 


Напередодні Великодня до бійців 58 окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України з Сум, які виконують бойові завдання в зоні АТО, приїхали священики різних конфесій. Дехто з них зустрів свято Воскресіння Господнього на передовій.  

Прес-секретар 58 Сумської ОМПБр Денис Наумов повідомив, що для військовослужбовців Свято Великодня розпочалося згідно з традицією – ранковою молитвою. "Священики – і православні, і греко-католики з різних куточків України їздили по всім бойовим позиціям, де провели служби: святили бліндажі, окопи й, звісно ж, самих захисників.

Під час кожної зупинки і зустрічі з військовими духовні служителі спілкувалися з ними, давали поради, дарували воїнам хрестики та молитвослови. Вони відслужили літургію, під час якої усі бажаючі мали змогу висповідатися та причаститися. Священники освятили традиційні паски та крашанки, які доставили не лише духовенство, а й волонтери з усіх регіонів країни. Також разом з бійцями вони помолилися за мир в Україні й побажали військовим любові, здоров’я та злагоди", – говорить офіцер. 

Саме перед Великодніми святами в бригаді встановили капличку. Там є ікони, рушники, свічки та всі необхідні атрибути. Вона відкрита і вдень і вночі, – військові заходять до неї, моляться. Бо, говорять, на війні й в окопах немає невіруючих.  

Один із православних священиків, що приїхав на передову, капелан Віктор зазначає: "Звичайно, допомога, яку ми привезли, є дуже необхідною. Але я вкотре переконуюся, що для людини не менш, а іноді й більше необхідним є спілкування – просте, людське спілкування, під час якого вона отримує підтримку і втіху, розраду і пораду". А ще додає, що Великдень символізує перехід від війни до миру, тож сподівається, що скоро так воно й станеться.