До кінця року планують завершити реконструкцію неврологічного корпусу лікарні № 4

Міський голова Олександр Лисенко ознайомився з ходом реконструкції неврологічного корпусу КНП «Клінічна лікарня № 4».


Наразі виконано 95% внутрішніх ремонтних робіт. Щонайбільше за 10 днів їх завершать. Далі візьмуться за влаштування ліфтової шахти та утеплення цоколю, кошти на що вже виділені. Залишиться виконати утеплення фасаду та підремонтувати покрівлю. Із передбачених договором 26,2 млн грн нині профінансовано 13,5 млн грн.

Довелося повністю замінювати підлогу, штукатурку, всі комунікації. Все зроблено у відповідності до проєкту та державних будівельних норм. Ще одна особливість ремонту – кожна палата має свій колір, це зроблено, щоб уникнути сірості та одноманітності та стимулювати пацієнтів на одужання.

Директор КНП «Клінічна лікарня № 4» Андрій Сухомлин повідомив, що у корпусі розміщуватимуться хоспісне та неврологічне відділення. В останньому після укладання відповідних договорів із НСЗУ планують надавати реабілітаційні послуги.

«Я задоволений ремонтом. Є палати підвищеної комфортності, палати для сумісного перебування родичів із хоспісними хворими. Палати просторі, світлі, великі, відповідають усім сучасним нормам і вимогам», – очільник медичного закладу.

У разі погіршення ситуації з захворюваністю на COVID-19 цей корпус планують задіяти для госпіталізації пацієнтів із такою хворобою. На відремонтованих площах можна буде розмістити до 100 ліжок для хворих на коронавірус. Начальник управління охорони здоров’я Олена Чумаченко зазначила, що умови для лікування є: проведено 10 точок виходу кисню, у закладі в наявності свої кисневі концентратори та є їх резерв по інших лікарнях.

«Захворюваність збільшується, тож, ми готуємося до того, що, можливо, цей корпус буде повністю задіяний для хворих на коронавірус. Ми вчасно встигаємо по всіх термінах і він уже може бути зданий в експлуатацію. Але все ж таки сподіваюсь, що це не знадобиться, – зазначив Олександр Лисенко. – Умови, що тут були не відповідали тим, що повинні бути для надання медичної допомоги. Мета нашої роботи – якість, тож, тут усе зроблено у відповідності до цього. Ремонтні роботи зроблені якісно для того, щоб хворим було комфортно. Це ще один крок до покращення медицини в нашому місті».

Міський голова повідомив, що ремонтні роботи в корпусі намагатимуться завершити до кінця року. Опісля розпочнуть облаштування території навколо лікарні.