До Сум можуть приєднатися дев’ять сільських рад

Сумська область набула серйозної динаміки в ході реформи і за рейтингами Мінрегіонбуду займає 9 місце.


У ході нещодавньої презентації проекту змін до Перспективного плану створення спроможних громад Сумської області, було обговорено питання ролі і місця безпосередньо обласного центру у створенні громад. За словами міського голови Сум Олександра Лисенка, наразі триває обговорення процесу об’єднання. В першу чергу, з тими населеними пунктами, жителі яких працюють в обласному центрі. Втім, говорить, депутати розглядатимуть усі пропозиції, які надійдуть. Згідно ж із представленим журналістам і громаді проектом Перспективного плану, до Сум можуть приєднатися Великочернеччинська, Бітицька, Стецьківська, Піщанська, Садівська, Терешківська, Великовільмівська, Шпилівська та Сульська сільські ради. Із головами сільських рад Великої Чернеччини, Стецьківки та Бітиці, за твердженням Лисенка, є порозуміння в цьому питанні.

Присутні зазначили, що може полегшити процес створення ОТГ зареєстрований у Парламенті законопроект щодо приєднання громад до міст обласного значення. Проектом Закону пропонується поширити на територіальні громади міст обласного значення порядок приєднання до спроможних ОТГ інших територіальних громад без проведення перших виборів до міської ради. У разі приєднання, не буде переобиратися голова; вибори депутатів відбуватимуться не на всій території ОТГ, а лише в приєднаних громадах; голова приєднаної громади гарантовано стане старостою і членом виконкому ОТГ; інтереси мешканців приєднаної громади будуть захищені і представлені в раді ОТГ; буде спрощена процедура добровільного об’єднання громад.

Представлений Перспективний план створення спроможних громад Сумської області, за словами директора Сумського підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександра Хоруженка, не є остаточним варіантом. Його обговорення триватиме до 3 липня. Тоді документ буде представлений на розгляд депутатського корпусу обласної ради. Якщо вони його затвердять, він буде направлений до Кабінету Міністрів України для підписання.