Друга ступень споріднення: спадщина та дарунки не оподатковуються

З прийняттям Закону України від 23.02.17р. №1910 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» зазначена норма вступила в дію з 25 березня 2017 року, – повідомляють в Державній податковій інспекції у м. Сумах.


Законом звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини/дарунків, отриманих від спадкодавця/дарувальника членами його сім'ї другого ступеня споріднення.  До їх числа відносяться: рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки. До прийняття Закону,  нульовою ставкою оподаткування мали право скористатися  лише члени сім’ї першої черги споріднення: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Нововведеннями для обдарованих та спадкоємців – пільговиків скасована вимога щодо оцінки будь-яких об’єктів дарування чи то успадкування.

Слід зазначити, що доходи, отримані у вигляді спадщини або подарунка від членів сім’ї, які не підпадають  під перший або другий ступень споріднення, ставка залишається на рівні  п’яти відсотків.

У випадку, коли дарувальниками виступають юридичні особи або підприємці, то отримані  доходи від них мають оподатковуватись на загальних підставах, як додаткове благо – за ставкою 18%.

Додатково повідомляємо, що Закон України №1910 який набрав чинності з 25.03.2017р., вже застосовується до доходів у вигляді спадщини/дарунка, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року.