Фінансову винагороду обіцяють тим, хто повідомить про крадіжку газу

У 2017 році зафіксували 854 випадки крадіжок блакитного палива з газорозподільних мереж Сумської області. Матеріальна шкода завдана ПАТ «Сумигаз» становить близько 5 млн грн.


За перші місяці 2018 року працівники «Сумигаз» вже виявили близько 100 крадіжок блакитного палива. Минулоріч же при проведенні обстеження газових мереж Сумщини зафіксовані 854 випадки необлікованого споживання природного газу. 816 з них серед побутових й 38 – промислових споживачів.

Найчастіше до махінацій вдаються власники домоволодінь з великою опалювальною площею. Вони не лише порушують закон, а й наражають на небезпеку себе та оточуючих. Найчастіше у місцях несанкціонованих врізок у газопроводи виявляються витоки природного газу, а це може призвести до вибухів та фатальних наслідків.

Намір заощадити за допомогою втручань в роботу газового лічильника чи організації незаконних врізок в газопровід обходяться значно дорожче ніж обліковане споживання. Розмір штрафних санкцій може коливатися від 20 до понад 200 тис. грн. Уже цьогоріч за крадіжки блакитного палива нараховано понад 100 тис. грн. стягнень. Із зазначеної суми, як приклад, один з побутових споживачів має компенсувати за позаоблікове використання газу 42 тис. грн.

Якщо ж особа не визнає своєї вини, питання відшкодування збитків вирішується в судовому порядку. При цьому за рішенням суду на користь газорозподільного підприємства, споживач-порушник має також сплатити ще й судові витрати. Окрім великих сум штрафних санкцій, за крадіжки газу та втручання в систему газопостачання передбачена кримінальна відповідальність та обмеження або позбавлення волі строком до 8 років.

У свою чергу ПАТ «Сумигаз» повідомляє про те, що кожен мешканець області може конфіденційно сповістити працівників компанії про відомі йому випадки незаконного використання газу. У разі підтвердження таких фактів, людину, що повідомила про крадіжку і залишила свої контактні дані, очікує фінансова винагорода.