Фіскальники хочуть модернізувати дороги на Сумщині

Громадська рада ДФС Сумщини звернеться до Президента України з проханням долучити нашу область до Всеукраїнського пілотного проекту, що дозволяє модернізувати дороги. 


Відбулося останнє в цьому році засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області. Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС говорить, що за звітний період  відбулися значні зрушення у діяльності служби.  

– З 1 серпня запрацювала автоматизована система «Єдине вікно». Вона  спрямована на пришвидшення та спрощення митних процедур завдяки широкому використанню ІТ-технологій, – повідомив Олександр Гуцал.
Ще одним важливим елементом реформи митниці є запровадження фото- та відеофіксації оглядів товарів або транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон. Запровадження процесу відеозйомки митного огляду дає змогу підвищити ефективність митного контролю із застосуванням системи управління ризиками, створити умови для запобігання корупційним проявам з боку посадових осіб митниці, державних контролюючих та правоохоронних органів, підвищити ефективність у боротьбі з порушеннями митного законодавства та, як наслідок, збільшити надходження до бюджету. 

– Вже на сьогодні Сумська митниця ДФС перерахувала до бюджету майже 4 млрд гривень, а це – виконання 98,8% річного завдання, – сказав очільник Сумської митниці ДФС.

Також зазначалося, що надходження податків до державного бюджету у січні – грудні 2016 року очікується в сумі 4,7 млрд грн, а до місцевих бюджетів  більше ніж 3,4 млрд гривень. 

На засіданні Громадської ради особливо активно обговорювали безпрецедентний експеримент, який спрямований на розвиток інфраструктури і реалізується в Україні з вересня 2015 року. Так, в Одеській, Волинській, Львівській і Чернівецькій областях та Києві 50% від суми перевиконання планових щомісячних митних платежів спрямовуються на забезпечення реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення.

– За одинадцять місяців виконання плану Сумською митницею ДФС сягає  більш ніж 3,6 млрд грн, а перераховано до держбюджету 3,8 млрд гривень, – говорить Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС. – З різниці коштів майже у 164 тисячі гривень, 50 % це 82 тисячі гривень, можливо було б і на Сумщині перенаправити на ремонт доріг. На жаль, Сумська область не входить до експерименту, що спрямований на модернізацію інфраструктурних об’єктів. 

Члени Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області прийняли рішення звернутися до Президента України та Кабінету Міністрів України з проханням запровадити й у Сумській області аналогічний есперимент з фінансового забезпечення реконструкції або поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення за рахунок 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів, що справляються під час митного оформлення товарів.