Голова Сумської облради названий на честь свого політрепресованого діда

Про це Семен Салатенко розповів журналістам під час мітингу-реквієму, який сьогодні відбувся в Сумах. Він пройшов біля пам’ятного знаку «Жертвам політичних репресій», що знаходиться поряд з центральним цвинтарем.


Керівники області та міста, громадськість, вшанували жертв невинно убієнних хвилиною мовчання, поклали до Меморіалу квіти, представники УПЦ КП провели молебень. Згадали на заході й переможницю Євробачення-2016 Джамалу, яка виграла конкурс з піснею про примусове переселення кримських татар.

На мітингу був присутній голова обласної ради Семен Салатенко, який розповів, що його дід, також Семен, був також репресований, але, на щастя, зміг залишитися живим. Похований він на центральному кладовищі. «Сумська земля покоїть прах невинних жертв і береже страшну правду про ті роки. І ми повинні пам’ятати тих, хто боровся ціною власного життя за Україну», – сказав він у своїй промові.

Голова ради запропонував управлінню освіти ОДА та міської ради розробити і провести в школах тематичні уроки пам’яті людей, які боролися за Україну. Бо Сумщина має багато політичних в’язнів, і ми повинні пам’ятати їх імена і подвиг їх повинен бути донесений до кожного школяра, до кожного жителя області.

Керівник Сумської обласної організації українського добровільного, культурно-просвітницького, правозахисного, благодійного товариства "Меморіал" ім.Василя Стуса Катерина Білолюбська зазначила, що пам’ятник, встановлений на честь репресованих, символізує страждання, муки, які перенесли наші пращури. Вона також подякувала хлопцям, які сьогодні захищають країну.

Нагадаємо, згідно з указом президента Віктора Ющенка, День пам’яті політрепресованих відзначається щорічно у третю неділю травня.