Громадськість і правоохоронці обговорили вчорашню сутичку в “Іллінському”

Громадськість Сумщини спільно з правоохоронними органами обговорили сутичку, яка сталася в обласному центрі вчора між охоронцями і активістами, під час проведення форуму партії "Успішна країна".


Захід пройшов в обласній раді і керівник депутатського корпусу Семен Салатенко акцентував увагу на тому, що область має понад 560 км з Російською Федерацією і, за його словами, "Сумщині не потрібна ще одна "Русская весна". Він вважає, що стався прикрий інцидент і саме тому вирішив зібрати всіх, нікого не звинувачуючи, аби розібратися, що робити в подібних ситуаціях надалі.

Нагадаємо, що вчора у виставковому комплексі "Іллінський" кілька десятків громадських активістів, учасників АТО, а також представники партій "Свобода", "Батьківщина" та "Правий сектор" хотіли зірвати захід політсили "Успішна країна", яку очолює розшукуваний Інтерполом колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко. Свої дії активісти мотивували тим, що не хочуть, щоб політична сила міністра часів Віктора Януковича проводила бодай якусь діяльність на Сумщині. Натовп стримувала поліція. Коли ж активісти потрапили до зали, учасників форуму вже не було.

Обговорення безпеки на Сумщині проходило бурно. Начальник ГУНП в Сумській області Микола Лушпієнко говорив, що поліція діяла правомірно і з боку правоохоронців не було жодних порушень. Громадськість наголошувала на тому, що форум був проведений штучно задля розвідування обстановки в області, оскільки, за їх твердженням, на заході майже не було підприємців. Натомість були "тітушки" з Луганська та Северодонецька. Активісти закидали звинувачення на адресу обласної, міської влади, правоохоронців, хоча при тому самі не попередили нікого про ймовірні провокації.

Сперечалися довго, обговорювали масу питань. Зійшлися на тому, що треба звернутися до правоохоронних органів з проханням перевірити ознаки злочину в діях партії "Успішна країна" щодо сепаратизму, звернутися до Міністра юстиції з проханням перевірити реєстрацію та діяльність партії, надати правову оцінку діям організаторів форуму, створити робочу групу по вивченню ситуації та посилити безпеку в області.